Warsztaty „Od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia – narzędzia pracy z konfliktem”
Warsztaty „Od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia  – narzędzia pracy z konfliktem”

Zapraszamy osoby pracujące z młodzieżą lub planujące takie działania do udziału w otwartych warsztatach w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025”. Nabór otwieramy 12 marca  br. Swoją ofertę skierowujemy w pierwszym rzędzie do osób, które dotychczas nie brały udziału w organizowanych przez nas projektowych warsztatach. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty „Od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia  – narzędzia pracy z konfliktem”

TERMIN: 26.03.2024 (wtorek), godz. 10.00-17.00

MIEJSCE: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Liczba uczestników: maks. 15 osób

Zapewniamy lunch i serwis kawowy na miejscu.

_______________

Zapraszamy na warsztaty dotyczące konfliktów rówieśniczych i sposobów ich rozwiązywania. Konflikt jest naturalnym elementem pracy z grupą. Niesie ze sobą ryzyko zablokowania procesu twórczego i rozpadu zespołu. Ma też w sobie element szansy na stworzenie nowej jakości działań i współpracy. Kluczem do wykorzystania konfliktu jako narzędzia rozwoju jest umiejętność zbudowania ram do uznania różnicy perspektyw oraz poszukiwanie rozwiązań z uwzględnieniem potrzeb i możliwości stron.  W czasie warsztatów prowadzący Konrad Sobczyk  podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, zdobytymi w ciągu dwudziestu lat praktyki.

Wspólna praca będzie okazją do:

  • lepszego rozumienie dynamiki i czynników eskalacji konfliktu,
  • poznania i przećwiczenia schematu rozmowy mediacyjnej,
  • przećwiczenia schematu docierania do potrzeb, postawy pozytywnej konotacji oraz metody time-line,
  • nabycia umiejętności korzystania z emocji w procesie budowania wzajemnego zrozumienia.

 

Warsztat będzie prowadzony metodami  aktywnymi, z wykorzystaniem wiedzy i dotychczasowych doświadczeń OU.

PROWADZĄCY:

Konrad Sobczyk – mediator, superwizor, konsultant, facylitator, trener umiejętności rozwiązywania konfliktów. Współzałożyciel ośrodka mediacji „mediatorzy.pl”, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Mediacyjnie i superwizyjnie ukształtowany w Berlinie i Heidelbergu. Od 10 lat współpracuje z WCIES (Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń), prowadząc mediacje w szkołach oraz szkolenia i superwizję dla kadry nauczycielskiej warszawskich szkół.